204 четения

Дублиращият отбор на „виолетовите“ с нова победа, есенен първенец е на групата

„Етър ВТ“ – „Янтра“ (П. Тръмбеш) 2:0

Победа с 2:0 записа дублиращият отбор на „Етър Велико Търново“ срещу друг млад тим от състава на групата. С успеха воденият от Марин Стефанов отбор си гарантира първото място на полусезона. Преди последния кръг, в който великотърновци ще гостуват на втория в класирането ФК „Ресен 2012“, те имат аванс от шест точки.

„Виолетовите“ имаха превъзходство, но като цяло се получи добър мач, изигран на високо темпо. На изкуствения терен до Спортното училище домакините поведоха с ранен гол. В 11-ата минута Димитър Байдаков свали топката с глава на Антониян Харалампиев и той с хубав удар преодоля опитния вратар Радослав Рашков за 1:0. Стражът на гостите от Полски Тръмбеш имаше няколко много точни намеси при изстрели на Борислав Марков, Харалампиев, Кристиян Иванов и Димитър Митев. В 59-ата минута разликата набъбна на 2:0, след като Димитър Байдаков реализира наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Кристиян Иванов. Отборът на „Янтра“ също имаше шансове чрез Тони Маречков и Алекс Миланов. Последният нацели гредата зад Иван Георгиев с шут от фал. Близо половин час етърци играха в намален състав. Преди почивката Милен Савов получи жълт картон за нарушение срещу Тони Маречков. След нея двамата се счепкаха и бяха декорирани в жълто, но за Савов предупреждението бе второ и му донесе червен картон и отстраняване.