30 четения

Хандбалистките удариха вицешампионките, Мария Йорданова най-резултатна от великотърновки в Шумен

ХК „Шумен-98” – „Етър-64“ 21:26 (8:14)

Хандбалистките на „Етър-64” се върнаха на победния път в шампионата след успех като гостенки над вицешампионките от „Шумен-98” с 26:21. Победата в неделя изкачи великотърновки на второ място в класирането, след като в събота „Бъки” надигра като домакин ХК „Поморие”. След този успех „Етър-64” събра 6 точки, колкото имат „Поморие” и „Шумен-98”, но са с по-добра голова разлика. Лидерки са габровки с пет победи от петте си мача.

Двубоят в Шумен премина при непрекъснато надмощие на „виолетовите”, които поведоха в резултата и в 20-ата минута имаха пет гола аванс – 10:5, а почивката дойде при 14:8 в тяхна полза. Тимът игра много силно в защита, а вратарката Деси Николова се отличи с чудесни изяви, като спаси и пет дузпи. Много ефективна на пивота бе и Мария Йорданова. Домакините намалиха пасива си до 18:15 в 35-ата минута, но „Етър-64” отново увеличи аванса, който две минути преди края достигна до 26:19, за да приключат мача при 26:21. Мария Йорданова завърши със 7 попадения, 6 добави Данислава Петрова, 5 – Антония Симеонова.

„Играхме силно и в защита, и в нападение, взехме заслужено много важна победа”, коментира треньорката Йонка Генчева. В събота, 30 ноември, от 14 ч. етърки приемат ХК „Свиленград”, който има 5 точки, така че битката в първенството остава изключително завързана.

„Етър-64”: Д. Николова, Д. Петрова 6, Ант. Симеонова 5, М. Йорданова 7, Замишляк 3, М. Христова 3, Анг. Симеонова 2 (Захарова, Караманлиева).