504 четения

Късен гол на Калоян Илиев реши равностойния двубой в Ресен

ФК „Ресен 2012“ – „Левски“ (Лясковец) 1:0

Гол на Калоян Илиев в 83-тата минута реши оспорвания мач на стадиона в Ресен. Двубоят бе равностоен и дори да бе приключил без победител, нямаше да е несправедливо. Преди почивката темпото бе доста високо за нивото на групата, като атаките се редуваха една след друга. Чисти голови положения обаче почти не бяха създадени предвид точните действия на все още свежите бранители и в двата състава. В 50-ата минута вратарят на домакините Васил Боев спаси много прецизен удар на Иван Иванов от границата на наказателното поле. Пет по-късно след статично положение Калоян Илиев стреля с глава на задна греда, но в аут. След час игра с ефектна странична ножица Любослав Димитров остана на сантиметри от откриване на резултата заради намеса на бранител от Лясковец, изчистил топката пред голлинията с глава. Кристиян Великов от състава на гостите излезе на чисто отдясно по нападението, но стреля край вратата на Васил Боев. Така дойде 83-тата минута, когато след разбъркване Калоян Илиев стреля във вратата, пазена от Христо Вачев за 1:0. Веднага след подновяването на играта Иван Иванов пропусна да изравни, а в добавеното време Вачев отрази последователно удари на Боян Димитров и Павел Гицов.