32 четения

Голове след статични положения пречупиха „виолетовите“ в Коматево

„Ботев” – „Етър ВТ” 2:0

С два гола, отбелязани след статични положения, „виолетовите“ загубиха с 2:0 гостуването в Коматево. Мачът в базата на „канарчетата“ се игра при непрекъснат дъжд, силен вятър и на подгизнал терен. И двете попадения бяха дело на капитана на домакините Лъчо Балтанов при дискусионни положения.

Великотърновци бяха без наказания Здравко Илиев и контузения Яни Пехливанов, а още в началото на двубоя травма получи Христофор Хубчев. Това наложи в центъра на защитата да влезе Артюнин, а Дюлгеров да заиграе на фланга.

Мачът тръгна с натиск на „Ботев”, при който удари на Филипов, Тонев и Марин не затрудниха Христо Иванов. Най-опасната ситуация бе в 9-ата минута, когато Неделев бе оставен непокрит в чиста позиция, но стреля до гредата.

Постепенно гостите изравниха играта, но стигнаха само до един удар на Ковачев, спасен от вратаря.

Втората част започна лошо за етърци. След центриране от корнер в 48-ата минута Христо Иванов изби топката към фланга. Последва ново подаване в пеналта, при което кълбото закачи ръката на Кристиян Димитров и попадна в Балтанов, който вкара за 1:0.

В следващите минути „виолетовите” натиснаха и опитаха да изравнят, но първо Станоев стреля над вратата, а в 58-ата минута сред корнер Артюнин с глава също би над гредата. Малко по-късно реферът отсъди пряк свободен удар, при който Дани Младенов обаче би в стената, а в 73-тата минута Станоев принуди вратаря на домакините да лови. В ответната атака на пловдивчани Вутов бе изведен на чиста позиция, но стреля в аут по диагонала. Старши треньорът Росен Кирилов усили атаката с Фло Боджадж и Иван Стоянов, но „канарчетата“ вкараха втори гол.

Срещата бе решена в 77-ата минута, когато след корнер Милчо Ангелов остана под топката, във вратарското поле Димитър Пиргов продължи пътя и с глава към непокрития на задна греда Балтанов, който я довкара в мрежата, независимо от намесата на Христо Иванов, извадил кълбото зад голлинията си. Първоначално бе даден знак играта да продължи, но след протестите на пловдивчани асистент-съдията Петър Джугански извика рефера Георги Димитров и попадението бе зачетено. Повторенията показаха, че топката е преминала голлинията, но Балтанов е бил в положение на засада в момента на играта с глава на Пиргов.

За протестите си червен картон получи старши треньорът на домакините Ферарио Спасов, но голът бе зачетен.

До края на мача Антонио Вутов пропусна отново от чиста позиция след грешка на Иван Иванов, а Милчо Ангелов не намери вратата на „Ботев“ също от добра позиция.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Хубчев (9 Артюнин), Дюлгеров, Иванов, Кр. Стоянов, Станоев (76 Боджадж), Н. Колев, Руменов, Ковачев (72 Ив. Стоянов), Младенов, Ангелов.

Росен Кирилов: „Направихме обичайните грешки“

„Днес не направихме лош мач, но направихме обичайните грешки. Вкараха ни от два корнера. Много тежък мач, тежък терен. Допуснахме ситуации от статични положения. Тренираме, но продължаваме да правим грешки. Играчите трябва да са по-концентрирани, както и да спазват тактическа дисциплина“, коментира след срещата Росен Кирилов.

Снимка: botevplovdiv.bg