Горнооряховските хандбалисти продължават за Купа България

Хандбалистите на „Локомотив” победиха „Левски” (Левски) с 41:21 и се класираха за следващата фаза на турнира за Купата на България. В зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица гостите от Левски успяха да поведат в резултата, но домакините веднага отвърнаха и до 5-ата минута равенството беше възстановено 2:2. След това „железничарите” поеха инициативата и започнаха да трупат преднина, достигнала 18:12 в края на полувремето.

През втората част хандбалистите от „Левски” опитаха да обърнат хода на срещата с по-бързи действия, но „железничарите” не изпуснаха контрола. Умело се бранеха и с бързи пробиви бележеха. Така до 45-ата минута разликата набъбна до 32:16. Това даде възможност на щаба на „локомотивци” да изпробват в игра юношите, които затвориха мача до крайното 41:21.

В следващата фаза „Локомотив” ще срещне „Пирин-64” (Гоце Делчев), като жребий ще определи домакинството.

„Локомотив”: Веселин Лазаров, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Тодор Калчев, Любослав Димитров, Радослав Йорданов, Михаел Иванов, Йордан Михнев, Емилиян Синигеров, Велимир Даскалов, Петър Николов, Николай Генов, Преслав Митев, Георги Кръстев, Пресиян Стоянов.