206 четения

В Българско Сливово не допуснаха изненада, финишираха силно есента

„Бенковски“ – ФК „Пробив“ 2:1

Интересен и коректен мач изиграха съперниците на стадиона в Българско Сливово. След пропуски и пред двете врати дойде 31-вата минута, в която гостите от Овча могила организираха контраатака, Георги Курдов влезе отляво, излъга вратаря на домакините, но би край десния страничен стълб.

180 секунди по-късно се стигна до корнер за „Бенковски“ и Красимир Кирилов с глава вкара за 1:0, при който резултат дойде почивката.

След нея първата чиста възможност бе за гостите. Отново Георги Курдов остана очи в очи със стража на съперника, но стреля в гредата.

В отговор пък Тихомир Тодоров шутира високо над вратата на „Пробив“ след отличен пас на Кирилов.

Двуострата игра продължи и в 65-ата минута Георги Курдов за пореден път бе сам срещу вратаря на „Бенковски“ и пак не можа да го преодолее.

Веднага след това Пламен Дончев намери Красимир Кирилов от корнер пред другата врата, но ударът на последния разтърси страничния стълб.

В 79-ата минута Пламен Дончев завърши разиграване с глава за 2:0 в полза на домакините.

Пробивите на Георги Курдов все пак се увенчаха с успех, но чак накрая на двубоя, когато нападателят порази целта за 2:1.