111 четения

Дузпа в добавеното време на мача раздели точките в Дебелец

„Ботев – Дебелец“ – „Росица“ 2:2

Силни изяви на вратаря на „Росица“ Цветомир Цветанов, запазиха нулевото равенство до 32-рата минута. Стражът спаси поне три много опасни удари на нападателите на домакините, преди да извади топката от мрежата зад гърба си. Преодоля го Мартин Душков с отсечен изстрел по тревата от 18 метра. В 63-тата минута Антон Маринов повтори упражнението и върна попадението – 1:1. Домакините отново дръпнаха напред, като в 71-вата минута Тихомир Киров вкара с глава след изпълнение на пряк свободен удар. Голът бе оспорен от играчите от Поликраище, които поискаха засада, каквато обаче нямаше. Играта стана двуостра и напрежението се запази до последните секунди. Именно в добавеното време гостите спечелиха наказателен удар, реализиран от Георги Донев за 2:2, и си тръгнаха с точка от Дебелец.