263-ма млади атлети стартираха в третия турнир „Заедно срещу насилието“ във Велико Търново

263 деца от 16 клуба от осем области участваха в Третия турнир по лека атлетика “Заедно срещу насилието“, организиран от Зонта клуб Велико Търново, Община Велико Търново и Спортен клуб “Етър Академик“. Турнирът се проведе в навечерието на държавните първенства по лека атлетика в зала и бе добра възможност за сверяване на часовниците относно степента на подготовка на състезателите, при отлични условия в закритата писта на стадион „Ивайло“. Младите атлети премериха сили на 60 метра, скок дължина и тласкане гюле в няколко възрастови групи, като състезанието бе част от кампанията на Зонта клуб срещу насилието над жени и деца.

Шампионски титли в спринта спечелиха Василена Славова „Етър – Академик“ (В. Търново), Симеон Симеонов и Александър Иванов „Браун Тим“ (В. Търново), Ивет Миронова и Сияна Колева „Атлетика 2012“ (В. Търново), Еница Станчева (Русе), Ивайло Крумов „Феникс“ (Плевен), Столетко Иванов „Олимпия“ (Враца), съотборниците в „Локомотив“ (Русе) Мехмед Мехмедов и Даниел Трифонов си поделиха първото място с еднакви времена.

В скока на дължина със златни медали се окичиха: Василена Славова „Етър – Академик“, Тодория Нешева „Ивайло – 93“ (В. Търново), Лъчезар Вълчев „Лудогорец“ (Разград), Виктор Вангелов „КЛАСА” (София), Илиян Данаилов „Локомотив“ (Русе), Александър Василев УСШ „Шумен“, Ема Костадинова, Ивет Миронова, Сияна Колева и Ивалин Бояджиев „Атлетика – 2012“. В сектора за тласкане на гюле победители станаха Деница Маринова „Ивайло – 93“ и Валентин Христов „Георги Дъков“ (Плевен).