Финалният щурм донесе на етърки крайния успех

„Етър – 64“ – ХК „Свиленград“ 23:22 (22:22)

Изключително оспорван мач изиграха съперничките в ДКС „Васил Левски“, държал публиката в напрежение до самия край. Успехът с 23:22 изведе хандбалистките на „Етър – 64” до второто място в класирането на „А” група при жените с актив от 8 точки. Три минути преди края „виолетовите” губеха с 20:22, но нанизаха три безответни попадения и направиха пълен обрат.

Великотърновки губеха с 2:4 до 10-ата минута, но след това дръпнаха до 5:4, а почивката дойде при 12:12.

Втората част тръгна добре за гостенките от ХК „Свиленград”, водени от Зоя Стефанова, в чиито редове бяха още бившите етърки Гери Александрова и Зорница Стефанова, както и опитните Кристина Миланова, Роксана Радева и Стефка Агова.

Те поведоха с 13:16 в 40-ата минута, но осем по-късно етърки изравниха за 18:18. Последва нов период на превес на свиленградчанки, довел резултата до 20:22 в 57-ата минута.

Финалният щурм на домакините тръгна с гол на Антония Симеонова, а при 22:22 гостенките удариха греда. Напрежението извади от равновесие Зорница Стефанова и Антония Симеонова, които се счепкаха и бяха отстранени с червени картони. В оставащите секунди Олександра Замишляк вкара победния гол за крайното 23:22.

„Етър – 64”: Десислава Николова, Анна Захарова 3, Олександра Замишляк 7, Ангелина Симеонова 1, Соня Богданова, Миглена Христова 4, Мария Йорданова 2, Кристияна Караманлиева 1, Данислава Петрова 1, Антония Симеонова 4.