Рулетката на дузпите извади младите етърци от битката за Купа БФС

Родените през 2006 година футболисти от школата на „Етър ВТ“ отпаднаха от турнира за Купа БФС. Редовното време на реванша с връстниците им от столичния „Септември” завърши при резултат 1:0 за домакините, които поведоха в 44-тата минута. В началото на втората част попадение на Иван Гатев не бе зачетено заради нарушение срещу вратаря на софиянци, каквото според етърци не е имало.

Първият мач във В. Търново бе приключил при 1:0 за етърци и се стигна до удари от бялата точка за определяне на краен победител.

При дузпите “Септември” бе точен три пъти от бялата точка, докато етърци реализираха само веднъж и отпаднаха от турнира.

“Играхме отлично и напълно заслужавахме да победим. Направихме една-единствена грешка при гола им в края на първата част. Съдийството обаче сериозно повлия на крайния изход”, коментира треньорът на великотърновския тим Стефан Николов.