Емилиян Ангелов с хеттрик за изразителен успех на тръмбешчани

„Янтра“ (П. Тръмбеш) – „Чумерна“ 6:1

Зрелищен двубой, изпълнен с голови положения и седем попадения, изиграха отборите от Полски Тръмбеш и Елена, съседи в класирането преди кръга. Срещата тръгна перфектно за домакините, открили резултата при първата си атака. Пробив отдясно завърши с подаване към Емилиян Ангелов, който вкара по диагонала и постави начало на хеттрика си в мача. Малко по-късно Тони Маречков влезе отново по фланга и намери Николов, който подаде на Александър Миланов, но той би в аут. Отговорът на гостите бе чрез набег на Георги Иванов и подаване във вратарското поле, но там негов съотборник не успя да засече топката. При ответната атака Тихомир Антонов свали топката с глава на Миланов, който разтърси напречната греда. Георги Иванов опита да изравни с плътен шут по тревата, но Радо Рашков спаси. Вратарят на „Янтра“ се намеси добре и при изстрел на Петър Антонов. Еленчани се пропукаха лошо в края на полувремето. В 40-ата минута Антонов фаулира откъсналия се нападател на домакините Александър Миланов и получи директен червен картон, а Тихомир Антонов спокойно реализира отсъдената дузпа за 2:0. След още 180 секунди Маречков намери непокрит Емилиян Ангелов и той вдигна на 3:0 от непосредствена близост.

Второто полувреме едва бе започнало, когато Ангелов се разписа за трети път в мача за 4:0, като прехвърли вратаря на „Чумерна“ от границата на наказателното поле.

Бисер Блажев върна един гол за 1:4 в 67-ата минута, като игра самостоятелно, преминавайки с топка в краката повече от половината терен.

Калоян Симеонов довърши гостите в 77-ата и 85-ата минута, като първо би по диагонала за 5:1, а след това засече с глава центриране от корнер на Николай Иванов.