„Виолетовите” надежди с пълен обрат след почивката в Ресен за девета победа през сезона

ФК „Ресен 2012“ – „Етър ВТ“ 1:2

С победа като гости на втория в класирането преди изиграването на отложения кръг от първенството приключиха есенния дял от първенството младите футболисти от дублиращия отбор на „Етър ВТ“.

Мачът на стадиона в Ресен започна при лек дъжд с атаки към двете врати. В 29-ата минута Любослав Димитров от състава на домакините откри резултата, като влезе между централните защитници на гостите и засече прострелно подаване. Малко по-късно той бе заменен заради травми. Добри прояви имаха вратарите на двата отбора, хванали точните удари преди почивката. След нея излезе силен вятър, който пречеше на ресенци да изнасят топката и затрудняваше атаките им. В 54-тата минута Димитър Байдаков изравни след центриране отдясно и точен удар. След попадението гостите наложиха превес благодарение на физическата си подготовка. Домакините обаче имаха шанс да дръпнат отново в резултата, като Мариян Генов изпълни много добре пряк свободен удар, но топката се отклони от стената и излезе в корнер. В 70-ата минута Кристиян Кънчев довкара отбитата топка от вратаря на домакините за 1:2, като му помогна и вятърът, върнал кълбото във вратарското поле.

В 80-ата минута Лъчезар Русев фаулира откъсващ се състезател на „Етър ВТ“ и получи директен червен картон. Четири минути по-рано той вече бе инкасирал жълт картон за нарушение.