245 четения

Битката за върха приключи с победа на гостите, първомайчани са есенен лидер

„Рудановски“ – ФК „Първомайци“ 1:3

Равностоен мач изиграха съперниците на градския стадион в Елена, в който в крайна сметка ликуваха гостите от Първомайци. Двубоят противопостави първия и втория в класирането преди изиграване на срещите от отложения кръг. Преди почивката двата отбора си размениха по две голови възможности. За домакините от Константин Кенан Адемов нацели греда, а Адем Шабан би в тялото на вратаря на гостите, останал очи в очи с него.

От другата страна пък, Цветелин Кушев стреля в защитник вместо в опразнената врата на „Рудановски“, а след ъглов удар и меле топката срещна греда.

Второто полувреме тръгна с нов удар в гредата на Кенан Адемов и когато изглеждаше, че домакините ще вкарат гол, стана обратното. Георги Ванков завърши самостоятелен рейд с шут за 0:1 в 58-ата минута. В 75-ата Кристиян Кирчев с удар от 35 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, бранена от „Рудановски“, за 0:2. Непозналите до момента вкуса на загубата домакини се вдигнаха и само 180 секунди след подновяването на играта от централния кръг намалиха на 1:2 чрез Кенан Адемов. Играна се обостри още, но в крайна сметка ликуваха гостите. Георги Ванков проби на скорост и намери Цветелин Кушев, който от упор вкара за 1:3. С победата първомайчани излязоха начело в класирането и са есенни първенци.