107 четения

„Виолетовите“ изгубиха две точки в мъглата над София, домакините се спасиха с два удара в последните минути

ФК „Царско село“ – „Етър ВТ“ 2:2

Футболистите на „Етър ВТ“ определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от гостуването на ФК „Царско село“, след като водеха с 2:0 до 89-ата минута и дори имаха възможности да отбележат трети гол. Заключителните минути на двубоя обаче лишиха отбора и феновете от заслужена радост. Преди мача домакините бяха в серия от три поредни загуби, а собственикът на клуба Стойне Манолов направи чистка, като изгони някои ключови играчи. На. „Ивайло“ също беше горещо. Старши треньорът Росен Кирилов подаде оставка, Дани Младенов си тръгна по взаимно съгласие, проведе се спешно заседание на Управителния съвет. Калоян Чакъров пое ангажимента да води отбора до назначаване на нов наставник и включи в състава низвергнатите до момента Дино Мартинович и Иван Скерлев.

Още при първата си атака на стадиона в Царско село гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Густаво Карбониери в наказателното поле при центриране на Крум Стоянов. Бранителят направи шпагат, но удари топката с ръка. Главният съдия Валентин Железов обаче посочи ъгловото флагче. В 23-тата минута Флорент Боджадж намери Дино Мартинович в предни позиции с дълго подаване. Словенецът напредна, финтира двама защитници и подаде към Милчо Ангелов, който шутира в ръцете на вратаря. В 31-вата минута Венци Христов опита интересен ножичен удар, който обаче излезе в аут. Секунди по-късно Светослав Ковачев замени Никола Колев принудително. Халфът получи удар от Дилан Бахамбула при единоборство за топката на тъчлинията.

След почивката мъглата ставаше все по-гъста, а етърци разкъсаха съперника си на контри. В 55-ата минута Милчо Ангелов бе изведен зад гърба на защитата на домакините и стреля покрай плонжиралия им вратар Джони Пласид за 1:0. Само пет минути по-късно Серкан Юсеин загуби топката в средата на терена. Последва подаване в коридор към левия фланг, където Светослав Ковачев напредна и центрира остро към втората греда, а там Дино Мартинович засече за 0:2. Малко по-късно етърци пропуснаха да довършат съперника. Иван Стоянов комбинира с Милчо Ангелов, който подаде към Мартинович, който пък опита да стреля към обратния десен ъгъл, вместо да пусне пас към непокрития Иван Стоянов, и сбърка. В 89-ата минута Дилан Бахамбула върна едно попадение за “царете” с голяма доза късмет. Светослав Ковачев се подхлъзна, след което силен шут на Родни Антуи се отби в тялото на Флорент Боджадж, а топката впоследствие попадна в краката на Бахамбула, който с мощен удар под гредата намали за 1:2. В края на третата минута на добавеното време изтощеният Боджадж сбърка последователно с подавания, а след това направи фал. Дамиен Мари получи възможност да центрира от левия фланг и Густаво Карбониери с глава не остави шансове на Христо Иванов за 2:2.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Илиев, Дюлгеров, Скерлев, Кр. Стоянов, Пехливанов (88 Дост), Н. Колев (33 Ковачев), Ив. Стоянов, Боджадж, Мартинович (79 Артюнин), Ангелов.

Калоян Чакъров: „Имахме нужда от победа, за да вдигнем самочувствието и да посрещнем следващия мач със спокойствие“

“Не ни достигна футболна зрялост. При добре проведен мач, водейки 2:0, не трябваше да се водим по емоциите и да търсим трети гол. И в предишните мачове допуснахме тези слабости. Разочарованието е голямо, ще трябва да работим и да ги изчистим. Възможно е да има липса на концентрация. Аз го отдавам на голямото желание за победа днес. Много съм доволен от начина, по който футболистите интерпретираха моите идеи, съжалявам много, разочарованието в нашите редици е голямо.

Трудно можем да заместим голмайстор като Дани Младенов. Благодарим му много и му пожелахме успех. Ситуацията в отбора не е спокойна. Затова имахме нужда от победа, за да вдигнем самочувствието и да посрещнем следващия мач със спокойствие. Не е наша работа да коментираме какво става по горните етажи, стараем се да водим нормален тренировъчен процес и да вземем максимума от мачовете.”

Милчо Ангелов: “Играхме много силно, в следващия мач ще се опитаме също да е така”

“Огромно разочарование. През цялото второ полувреме изпуснахме много положения и накрая получихме два бързи гола. Направо сме много разочаровани. С оглед на класирането за нас всяка една точка е важна, а днес изпуснахме да вземем две повече. Много съжаляваме. Факторите бяха много. Един от тях беше лошият терен, който беше супер заледен, другият – малшанс. Опитваме се да се съвземем, този мач играхме много силно, в следващия също ще се опитаме да е така”, заяви Милчо Ангелов след мача.