martineli

martineli

Три наши момчета в топ 10 на родното плуване

Йосиф Миладинов оглави класирането на най-добре представилите се български плувци през 2019 г. Пловдивчанинът е бронзов медалист от Световното първенство за юноши в Будапеща и сребърен от Европейското в Казан. Победителят в предните две години Антъни Иванов е втори. Още двама възпитаници на великотърновската школа попаднаха в топ 10 на родното плуване за миналата година. Любомир Епитропов е шести, а Здравко Баблаков – седми. Антъни и Любомир са студенти в Съединените щати, а у нас се състезават за „Вихрен“ (Сандански). Здравко е ученик в Спортно училище „Георги Живков“ и състезател на Плувен клуб „Боляри 2009“. През последните три години той е неизменен победител в Анкетата за спортист на Велико Търново при юношите и девойките.