185 четения

Петнайсет гола паднаха в първия ден на петнайсетото поредно издание на Зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски“

С оспорван мач от група „А“ стартира Зимният турнир по футбол във В. Търново. Отборите на „Лайтс“ и „Баскет футболери“ си спретнаха здрава битка, в която не липсваха интересните моменти. Силно се представиха двамата вратари, отразили доста опасни удари. Така нулевото равенство се запази до 33-тата минута, в която Светослав Караиванов преодоля Кирил Ненов за 1:0. Преди това стражът на „Лайтс“ Иван Христов на два пъти спаси изстрели на останалите очи в очи с него „Баскет футболери“. Крайното 2:0 фиксира Бисер Пенчев в последните секунди на двубоя.

Във втория мач от групата „Ключарско ателие“ победи с 5:1 „Кеш Кредит“. Тодор Манев вкара два пъти за „ключарите“ преди почивката, а Валери Йорданов върна едно попадение. След паузата Стефан Ненков записа първия хеттрик в турнира, бележейки в 30-ата, 32-рата и 37-ата минута.

Първото равенство в турнира пък бе между тимовете на „Спартак“ и „Стима“ от група „Б“, които не решиха спора помежду си и завършиха 1:1. Георги Атанасов вкара за „Стима“ в 35-ата минута, в 39-ата Шабан Хасанов изравни.

Бърза развръзка беляза последния двубой от програмата за вечерта, в който „Амфора“ (Драганово) се справи с „Ресторант „ЕГО“ с 4:1. Кирил Пенчев изведе победителите напред в 3-тата минута, в 5-ата Михаил Кънев вдигна на 2:0. Кристиян Кирчев бе точен за 3:0 в 15-ата минута, в 18-ата Николай Друмев намали на 3:1. През втората част Кристиян Кирчев вкара още веднъж за 4:1.