Шампионът почна защитата на титлата с убедителна победа

24 гола паднаха във втората вечер от Зимния турнир по футбол

С резултатна победа стартира в Зимния турнир по футбол миналогодишният първенец в надпреварата. Отборът на „Ресторанти „Щастливеца“ надигра с 5:1 този на „Стоте“, като още до почивката бе ясен крайният изход. Станислав Тотев в 11-ата минута, Йордан Йорданов в 13-ата и Иван Георгиев в 14-ата доведоха нещата до 3:0. Павлин Пенев намали на 3:1 секунди преди края на първата част, но през втората Иван Георгиев и Ивайло Данаилов направиха разликата в резултата чувствителна. В другата среща от група „В“ „Булевард“ удари с 4:0 „Бест – Кар 08“. С хеттрик се отличи Калоян Илиев с попадения в 3-тата, 5-ата и 34-тата минута, веднъж бе точен и Здравко Асенов за тима от Полски Тръмбеш.

В третия мач от програмата в сряда „Табако Трейд“ също се справи без затруднения със съперника си „Мусала – Брокер“, печелейки с 5:1.

И тук всички голове бяха от игрови ситуации. Александър Миланов (3-тата и 18-ата минута), Ивайло Иванов (6) и Исмаил Мъстънов (15) приключиха спора още до паузата. Секунди преди да изтекат 40-те минута на срещата, Йордан Димитров (Бизона) отбеляза почетно попадение за „брокерите“.

Най-зрелищният и резултатен двубой от турнира до момента сътвориха „Панорам“ (Елена) и „Автодизел“ (В. Търново), приключил 5:3.

Първата част бе за еленчани, които я взеха с 3:0, като точни бяха Никола Костов, Димитър Димитров и Александър Ангелов.

В последните шест минути на срещата паднаха цели четири гола. Иван Петров намали на 3:1 в 22-рата минута, след което до 34-тата се редяха възможности и пред двете врати. Тогава Даниел Пройчев вкара за 4:1, а в 38-ата минута Александър Ангелов направи разликата 5:1. Веднага след подновяването на играта Любомир Василев върна едно попадение за 5:2, а в 40-ата минута фиксира крайното Иван Петров 5:3.