„Виолетовите“ започнаха проверките с победа, младокът Стелиян Добрев се отличи с две попадения

Първата си контролна среща изигра вчера отборът на „Етър ВТ“. На връщане от лагера в Сандански „виолетовите“ удариха втородивизионния „Струмска слава“ (Радомир) с 4:1 на градския стадион в Симитли, като главен съдия беше Ивайло Стоянов. В стартовия състав на великотърновци започнаха Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Флорент Боджадж, Дино Мартинович и Иван Петков.

След почивката в игра влязоха още Цветомир Цанков, Кольо Станев, Димитър Цонев, Иван Стоянов, Ерол Дост, Борислав Марков, Красимир Станоев и Димитър Байдаков. Участие в срещата не взеха контузените Анатоли Господинов, Никола Колев и Милчо Ангелов.

Юношата Стелиян Добрев откри резултата във 2-рата минута, като се пребори в наказателното поле и стреля по диагонала за 1:0.

В 7-ата минута удар на Боджадж с глава след корнер мина над гредата. Малко по-късно сериозна контузия в коляното получи Христофор Хубчев, който бе заменен от Иван Скерлев.

Символичните домакини успяха да изравнят в 15-ата минута, когато капитанът Боби Николов стреля, а направилият повторен дебют за „Струмска слава“ Иво Стоянов с добавка вкара за 1:1. До почивката Христо Иванов спаси нов удар на съперника, но етърци с играта си оставиха много добро впечатление като за първи мач след една седмица физически натоварвания.

В 54-тата минута Иван Стоянов проби и намери Ерол Дост пред опразнената врата на радомирци, като за него остана да насочи топката в мрежата за 2:1. Великотърновският тим наложи тотален превес и последваха още два гола. Стелиян Добрев вкара второ попадение в мача, след като отново Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка покачи на 3:1. След центриране от корнер пък защитникът Александър Дюлгеров с глава фиксира крайното 4:1