157 четения

С десет състезатели участва новоучреден великотърновски клуб по лека атлетика в Националния шампионат

В първото си официално състезание участваха атлетите от новия великотърновски клуб „Спринт 2020“. Треньорът Свилен Митрофанов включи в Националния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета под 14 години в зала „Асикс Арена” в София 8 момичета и две момчета. Най-добре се представи Биляна Стефанова, завършила на 13-о място от 215 момичета в общото класиране на трибой. Надпреварата включваше бягане на 60 метра, скок дължина и бягане на 600 м. Останалите състезатели също показаха моментните си възможности и завършиха с лични постижения в отделните дисциплини. Дебют направиха Дивна Атанасова, Калина Манолова, Мия Георгиева, Пресияна Николаева, Никола Калпакчиев, Даная Петкова, Невена Симеонова, Калина Владимирова и Александър Иванов.

„Отличен старт на децата на първото им голямо състезание, доволен съм от представянето. Да са здрави и все така трудолюбиви в тренировките и успех в предстоящите стартове“, коментира Свилен Митрофанов. Той е и президент на наскоро регистрирания лекоатлетически клуб „Спринт – 2020“.