„Виолетовите“ с пълен обрат срещу руския „Ротор“, попадение на Иван Петков и автогол донесоха успеха

Първата си контролна среща спечели отборът на „Етър ВТ“ по време на лагера в Анталия. Днес великотърновци пречупиха „Ротор“ с 2:1, като руснаците от Волгоград си отбелязаха автогол в последните секунди на проверката.

Старши треньорът Петко Петков започна с Анатолий Господинов на вратата, а пред него подреди Здравко Илиев, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Иван Скерлев, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Яни Пехливанов, Фло Боджадж, Иван Стоянов и Дино Мартинович.

Двубоят тръгна с опит на лидера в Руската втора лига да наложи териториален превес, но една – две изсипани топки в наказателното поле на етърци не затрудниха Господинов.

В 15-ата минута дойде първата опасност, която бе пред вратата на „Ротор“. Флорент Боджадж изведе с диагонален пас Дино Мартинович, който стреля силно, но в аут. Шест минути по-късно Шпиталний получи шанс да се разпише, но атакуващият футболист на съперника шутира в тялото на Господинов.

След малко повече от половин час игра Иван Стоянов бе много близо до първия гол в проверката, но опитният нападател не успя да спечели битката с вратаря, който се намеси майсторски, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 40-ата минута Денисов центрира от левия фланг, Серченков надскочи всички и с глава прати топката в мрежата на „виолетовите“ за 0:1.

След почивката последователно в игра влязоха Кольо Станев, Ерол Дост, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Иван Петков, Георги Купенов, Димитър Цонев, Димитър Байдаков и Борислав Марков.

Футболистите на „Ротор“ заиграха агресивно и се наложи на Господинов да се намесва добре, а при друга атака бранител изчисти топката пред голлинията.

В 66-ата минута Хачук стреля майсторски от пряк свободен удар, но Господинов, който пази през целия мач, отново спаси.

Малко по-късно Кольо Станев стреля от петнайсетина метра, но вратарят на руснаците улови топката, а след центриране отдясно от фаул Иван Петков би с глава, но след рикошет в съперник топката излезе в корнер.

В 83-тата минута Иван Петков отбеляза първия си гол след травмата, извадила го от терена за повече от половин година, като с глава засече центриране от ъглов удар. Минута преди края „Ротор” създаде възможност, но ударът на Каретник с глава мина покрай вратата.

В заключителните секунди автогол донесе пълен успех на етърци, след като Йонов с глава прехвърли вратаря си от границата на наказателното поле, стремейки се центрираната от Купенов топка да не достигне до Байдаков.

Петко Петков: „Резултатът е престижен, победата срещу такъв отбор дава самочувствие”

“Ротор” са на първо място в Руската втора лига. Това е отбор, който е почти на нивото от Премиер лигата. Ние дойдохме в Турция, за да играем сериозни контроли. Двата отбора направиха доста смени, на моменти играта беше на приливи и отливи. Хареса ми старанието на момчетата, това, че не се пазиха физически. В крайна сметка резултатът е престижен, победата срещу такъв отбор дава самочувствие. Разбира се, има много върху какво да се работи. В тези контроли резултатите не са важни, не дават точки.

Това е отборът, с който разполагаме за момента. Имаме няколко души, които са на облекчен режим – Милчо Ангелов, Никола Колев скоро ще се включат. За съжаление, загубихме Хубчев, който може би е аут до края на сезона. В този период трудно се привличат играчи, а и нашите финансови възможности не са такива, че да можем да привлечем добър футболист. Така че има голяма вероятност това да бъде нашият състав.

Чака ни много тежък сезон. Аз съм реалист. За първата шестица нямаме шансове. Отборите, които са около нас в класирането, се подсилиха, имат добри състави. Надявам се да успеем да останем в “А” група”, коментира след срещата старши треньорът на етърци Петко Петков.