Сребро за ШК „Етър“ от „Купа Траяна”

През уикенда в Стара Загора се проведе традиционният Открит международен турнир по шахмат „Купа Траяна“ за състезатели с рейтинг до 2200. Участваха 121 шахматисти от България, Гърция, Русия и Македония. Те играха на класическа контрола 60 минути + 30 секунди за партията в 6 кръга. В турнира се включиха повечето национални надежди при децата до 14 години, няколко международни и национални майстори и се получи доста оспорвано състезание. Победител стана Любомир Мишев с 5,5 точки.

Състезателят на ШК „Етър“ Никола Великов спечели сребърен медал в своята възраст до 12 години. Той финишира с 4 точки, като в последния кръг ремизира с международния майстор Петър Попов. Емил Петков зае шесто място в генералното класиране с 5 точки. Стилиан Ангелов до 14 години постигна 4 точки и раздели трето – седмо място, като по показатели остана пети. Неговият брат Кристиан е с 3 точки. Петър Симеонов е шести до 10 години. Със същия актив точки е Велислав Величков. Стефани Бижева се класира на шесто място при момичетата до 12. Веселин и Слав Чамуркови с по 3 точки са в призовата десетка до 12 години, като Веско е седми.

Децата имаха сериозни съперници и натрупаха ценен опит. Победителите получиха маркови таблети, купи и парични награди. Главен съдия на турнира беше великотърновецът Николай Йорданов, помощник-съдия Светла Йорданова, треньор на шахматистите от „Етър“.