Василена Славова трета при девойките под 18 години на 60 метра с препятствия

На трето място във финала на 60 метра с препятствия при девойките на националния шампионат за възрастовата група под 18 години се класира Василена Славова. Състезателката на „Етър Академик“ постигна личен резултат от 9,35 секунди в зала „Асикс Арена“ в София.

Шампионка стана Изабел Крамарска СК „Костенец“, която от тази зима се подготвя при Георги Димитров, като спря хронометъра на 9,04 секунди.

Пламена Чакърова СКЛА „Ботев“ (Пловдив) се окичи със сребърния медал в дисциплината с време в решителното бягане от 9,18 сек.

Василена Славова е възпитаничка на змс Галина Пенкова, ученичка е в ПМГ „Васил Друмев“.

Както „Борба“ писа във вчерашния си брой, Станислав Рашков от друг великотърновски клуб „Атлетика 2012“ стана шампион на България при юношите на 1500 и 3000 метра.

Съотборникът му Светослав Ботев се класира на седмо място на 400 метра гладко бягане. Павлин Павлов от „Атлетика 2012“ е осми на 60 м с препятствия и девети на троен скок, Денислав Димитров е единадесети на троен скок, а Христина Бурмова – на 60 метра с препятствия.

Щафетата на „Атлетика 2012“ на 4 х 200 метра при юношите се подреди на седмо място.