„Епъл“ взе група „Ж“, първите два червени картона на Зимния турнир по футбол вече са факт

Първите червени картони в тазгодишното издание на Зимния турнир по футбол във Велико Търново бяха показани във вторник. Инкасираха ги състезатели на ФК „Долна Оряховица“, изпуснали нервите си в дербито с „Епъл“ (Джулюница). Мачът бе последен от програмата за вечерта, започнала с успех с 3:2 на „Кока Кола“ (Джулюница) над „Уин Бет“. Двубоят от група „Е“ бе оспорван, като победителите поведоха с 1:0 с гол на Веселин Тисовски в 8-ата минута, а в 11-ата Иван Иванов вдигна на 2:0. В 15-ата минута Кирил Борисов намали на 2:1, след половин час игра Юлиян Гроздев изравни – 2:2. Решителното, трето попадение бе дело на Иван Иванов в 33-тата минута.

В другия мач от групата „Медиана“ загуби с 0:2 от „Павликяни“, за които успехът е втори и им гарантира участие на осминафиналите. Точни за победителите бяха Красен Трифонов и Танер Халилов.

В другата група „Ж“ отборът на „Мъка“ (В. Търново) пречупи „Спарта“ (Г. Оряховица) с 3:1, като с хеттрик се отличи Виктор Джуров. За „Спарта“ загубата бе втора от началото на турнира, а почетното попадение отбеляза Мартин Иванов.

Последният мач за вечерта решаваше първото място в група „Ж“, тъй като съперниците ФК „Долна Оряховица“ и „Епъл“ (Джулюница) бяха стартирали с разгромни победи. В 14-ата минута Иван Колев даде аванс на долнооряховчани, който се запази до 25-ата минута, в която Дончо Дончев изравни. Оттук до края превъзходството на „Епъл“ се изрази в още четири гола. В 31-вата минута Николай Николаев покачи на 2:1, а в 32-рата Георги Иванов – на 3:1. При този резултат Тодор Хаджиев извърши нарушение срещу откъсващ се съперник, което му донесе две минутно отстраняване от игра. Хаджиев отправи обидни реплики към рефера и моментално видя червения картон. Съотборникът му Иван Колев също репликира остро от резервната скамейка и си заработи червен картон. Така и двамата ще пропуснат следващите мачове на тима си. До края Георги Иванов и Николай Николаев се разписаха за втори път в мача и оформиха крайното 5:1 за „Епъл“.