martineli

martineli

„Лайтс“ и „Стима“ спечелиха групите си в Зимния турнир по футбол във В. Търново

Отборът на „Лайтс“ записа трета поредна победа в Зимния турнир по футбол във В. Търново и по категоричен начин оглави крайното класиране в група „А“ с пълен актив от 9 точки. Снощи тимът надигра с 6:0 „Ключарско ателие Практикер“, вкарвайки по три гола във всяко полувреме. Светослав Караиванов (3-ата и 19 минута), Емил Копаранов (11), Пламен Костадинов (23), Петър Андреев (29) и Ивайло Петров (37) се разписаха за „Лайтс“.

Далеч по-оспорван бе другият мач в групата, в който „Кеш – Кредит“ не се даде на „Баскет футболери“ и след 2:2 взе първата си точка в турнира. „Футболерите” си отбелязаха автогол чрез Кирил Ненов в 13-ата минута, който даде аванс на съперника им. Диян Бораджиев изравни в 24-тата минута, но в 35-ата Александър Ерусалимов вдигна на 2:1 за „Кеш – Кредит“. В последните секунди Ивелин Цеков би точно за 2:2 и с актив от 4 точки „Баскет футболери“ продължава на осминафинал като втори отбор в групата. С 3 точки „Ключарско ателие Практикер“ остана трети.

В група „Б“ първенец е „Стима“, който победи „Амфора“ с 3:0 в директния сблъсък за върха и го зае със седем точки. Тук на терена се срещнаха бивши съотборници от „Янтра“ (Драганово). Везните се наклониха в полза на „Стима“ в 24-тата и 25-ата минута, в които Атанас Банев и Петко Петков забиха две бързи попадения. Третото на Пламен Станчев в 38-ата минута само узакони протокола. За „Амфора“ остана второто място с актив от 6 точки.

Трети е „Спартак“ (Елена) с 4 точки след 2:0 срещу „Ресторанти ЕГО“ и ще чака развоя в другите групи с надеждата да се класира за втората фаза като трети тим по допълнителни показатели. За отбора от Елена с по един гол се отчетоха Ивелин Иванов в 6-ата минута и Шабан Хасанов в 16-ата.