92 четения

В открит мач „Локомотив“ – Г.Оряховица загуби от „Литекс“ в Ловеч

В открит мач горнооряховският „Локомотив“ загуби от друг втородивзионен тим „Литекс“ в Ловеч. Наставникът на „железничарите“ Милчо Сирмов заложи на стартов състав- Вълков, Трифонов, Борисов, Райчев, Иванов, Пехливанов, Чалъков, Янев, Юруков, Стефанов и Христов. През второто полувреме поетапно на терена се появиха Стефанов, Славков, Йорданов, Пендов, Върбанов, Рамадан, Цачев, Узунов, Маринов, Какамъков е Вачев. В 10-та минута Юруков стреля отдясно от ъгъла на наказателното поле, но ударът му беше блокиран, а в ответната атака шут на Капитанов премина до левия страничен стълб. След пробив на Пехливанов, последва пас към Христов и удар, но вратарят на домакините улови топката. Двата отбора предложиха динамичен футбол, в търсене на голове. Чалъков отправи удар към вратата на ловчанлии, но отново Петров спаси. В отговор Капитанов от „оранжевите“ стреля от малък ъгъл и топката излезе в аут. След корнер, изпълнен отново от Капитанов, последва разбъркване в полето на гостите, П. Петров стреля и след рикошет в крака на Пламен Николов откри резултата- 1:0 в 24- ата минута. Малко по- късно блестящ рефлекс на Вълков, след силен шут на Капитанов от около 20 метра, предотврати втори гол за домакините. В 51-ата минута Юруков стреля и Добри Бонев при опит да изчисти топката си отбеляза автогол- 1:1. С Капитанът на „Литекс“ Пламен Николов можеше да отбележи след корнер, но отново Вълков се справи със ситуацията. В 72- ата минута грешка в отбраната на горнооряховчани остави на точката на дузпата Радослав Живков непокрит и той изпрати топката в левия долен ъгъл за 2:1. До края Деян Христов опита да изравни, но изпрати топката над напречната греда.