Още медали за „Атлетика 2012“, Йоанна Цончева и Дияна Консулова с бронз от Националния шампионат за юноши и девойки под 20 г.

Поредни отличия спечели великотърновският клуб по „Атлетика 2012“ от Зимните първенства на България по лека атлетика. След като преди седмица Станислав Рашков завоюва две титли, този уикенд негови съотборнички се окичиха с бронз по време на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 години, проведен в зала „Асикс Арена“ в София.

Състезателката на „Атлетика 2012“ Йоанна Цончева финишира трета в спринта на 60 метра. Възпитаничката на треньора Иван Пенков преодоля дистанцията за 7,96 секунди. Шампионка стана Мартина Писачева „Локомотив – Пловдив“ с време 7,72 секунди във финалното бягане. Среброто взе друга пловдивчанка – Цветелина Гемишева от „Тракия 96“, със 7,88 секунди. Мартина Писачева е шампионка за девойки под 18 г. за миналата година на 60 м, 100 м и 200 м в зала и на открито, както и за девойки под 20 г. на 100 метра на открито.

Дияна Консулова

Дияна Консулова пък стана бронзова медалистка в дисциплината скок височина с резултат 158 сантиметра. Преди състезателката на Людмила Георгиева се подредиха Пламена Миткова „Локомотив – Пловдив“ и „Ивайла Тодорова “Евър – Варна“ с равен резултат от 167 см.

Шампионът на страната при юношите под 18 години на 1500 и 3000 метра Станислав Рашков от „Атлетика 2012“ стартира и при по-големите. На километър и половина великотърновецът завърши пети с време 4,17,38 минути. Времето му бе по-добро от това преди седмица, но определено разликата във възрастта тук си каза думата. Той бяга 3000 метра също с подобрен резултат, но беше декласиран заради стъпване във вътрешната линия на виража (DQ TR 17.3.2).

Светослав Ботев от „Атлетика 2012“е 15-и на 800 метра и 17-и на 400 метра.