148 четения

Южнокорейци препънаха „виолетовите“ в последната им контролна среща в Анталия

Загуба с 1:0 претърпя отборът на „Етър ВТ“ от корейския „Ансан Грийнърс” в последната си контролна среща от лагера в Анталия. Единственото попадение отбеляза Ким Ванг в 56-ата минута, а двубоят бе наблюдаван на живо от бившия наставник на „виолетовите” Красимир Балъков. Старши треньорът Петко Петков заложи на Христо Иванов на вратата, а пред него подреди Здравко Илиев, Дюлгеров, Станоев, Скерлев, Кольо Станев, новото попълнение Педро, Кацаров, Боджадж, Мартинович и Иван Стоянов. Тази формация имаше превес преди почивката срещу петия от южнокорейската Втора дивизия.

„Виолетовите“ създадоха далеч по-чисти положения, но така и не успяха да отбележат гол. В началото на проверката Иван Стоянов проби и върна към Дино Мартинович, който шутира от 15 – 16 метра, но покрай дясната греда. Именно Мартинович пропусна и следващата отлична възможност. Кацаров го изведе сам срещу вратаря, но словенецът шутира в аут. С по-добър мерник се отличи Здравко Илиев, който завърши с добър изстрел бърза атака на етърци, но стражът на „Ансан Грийнърс” изби топката в корнер. От своя страна корейците залагаха предимно на центрирания, които обаче не затрудниха Христо Иванов. На почивката и след нея наставникът на великотърновския тим Петко Петков направи последователно промени в състава. В игра влязоха Господинов, Иван Петков, Ерол Дост, Купенов, Тони Иванов, Стелиян Добрев.

Втората част започна с игра в центъра на терена, но в 53-тата минута южнокорейците организираха първата си опасна атака, след която откриха резултата. Ванг получи извеждащо подаване, нахлу в наказателното поле, финтира добре Станоев и простреля от упор Анатоли Господинов за 1:0. До края етърци опитаха да върнат попадението, но не им достигна точност в завършващата фаза на атаките. Иван Петков се размина с топката след извеждащо подаване, а вратарят на съперника спаси удар на Добрев с глава. „Доволен съм от мача, независимо че загубихме. Важното е, че намерихме съперник след отказа на чешкия „Словачко“. Получи се добра проверка за нас. Свършихме много добра работа по време на лагера, при много добри условия. Постепенно ще навлизаме във форма“, коментира след контролната среща старши треньорът на великотърновци Петко Петков.