Дузпи решиха два осминафинала от Зимния турнир по футбол, днес са четвъртфиналите

Победителите в два от осминафиналите мачове в Зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски“, проведени в четвъртък, бяха излъчени с удари от бялата точка за определяне на краен победител.

„Тера Трак“ – „Мусала Брокер“ си спретнаха здрава битка в първия мач от програмата за вечерта, която приключи в редовното време 2:2. Петър Григоров и Мартин Иванов два пъти даваха аванс в резултата на „Тера Трак“, но Йордан Димитров и Кирил Ангелов възстановяваха равенството. В самия край на срещата играч на „брокерите“ се откъсна, но не успя да отбележи и да изпрати тима си на четвъртфинал. При дузпите по-точни бяха изпълнителите на „Тера Трак“ и с общ резултат 6:5 продължиха напред.

Отборът на „Стима“ пречупи „Лестър“ с 3:1 и ще срещне „Тера Трак“ в понеделник от 19:00 часа.

Два гола за фирмения тим вкара Петко Петков, вторият от дузпа в 32-рата минута. Само секунди по-рано Ангел Димитров бе върнал надеждите на „Лестър“, изравнявайки за 1:1. Крайното 3:1 фиксира Пламен Станчев в 37-ата минута.

„Табако Трейд“ бе още по-убедителен срещу „Баскет футболери“, отстранявайки ги с 4:1. Преди почивката Исмаил Мъстънов даде солиден аванс от две попадения за тръмбешчани, а след нея Николай Иванов вдигна на 3:0. Деян Бораджиев намали на 3:1 в 26-ата минута, но в 38-ата Исмаил Мъстънов приключи спора, вдигайки на 4:1, и се поздрави с хеттрик в мача.

Отборите на „ФК „Д. Оряховица“ и „Панорама Елена“ сложиха точка на осминафиналите с нова порция дузпи. В 17-ата минута Петър Димитров вкара за еленчани, в 20-ата Аврам Аврамов изравни 1:1. Ударите за определяне на краен победител от седмия метър донесоха успех на „Панорама Елена“ и с 5:4 тимът се класира за четвъртфинал.

Футболните емоции в Двореца на културата и спорта продължават в понеделник (3 февруари) с четвъртфинали.

От 17:00 ч. ще се срещнат „Епъл“ и „Медиана“. От 18:00 часа играят „Табако Трейд“ и „Панорама Елена“, от 19:00 часа – „Стима“ и „Тера Трак“, от 20:00 часа – „Лайтс“ и „Булевард“.