Дияна Консулова донесе бронз на „Атлетика 2012“ на скок височина и при жените, Деян Гемижев четвърти на гюле

Бронзов медал от Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени спечели Дияна Консулова. Така състезателката на „Атлетика 2012“ повтори успеха си от миналата седмица, когато се класира трета при девойките под 20 години в скока на височина.

При жените в зала „Асикс Арена“ титлата си в скока на височина защити Стела Саранти „Академик – София“ с постижение от 175 сантиметра. Галина Николова КЛАСА, Дияна Консулова и Дейзи Иса „Академик – София“ преодоляха по 160 сантиметра. Резултатът на великотърновката е с два сантиметра по-добър отпреди седмица.

„Удовлетворени сме от добре свършената работа от състезател и треньор. Дияна Консулова постигна успеха при по-голямата възрастова група жени с постоянство, труд и амбиция. Предстоят стартовете в многобоя в зала“, коментира Людмила Георгиева, треньорка на състезателката. За ръководения от нея клуб „Атлетика 2012“ отличието е пето за тази зима. Две шампионски титли взе Станислав Рашков, Дияна е с два бронзови медала, Йоанна Цончева добави още един в колекцията на клуба.

Близо до медала бе още един великотърновски състезател. Деян Гемижев от клуб „Ивайло“ остана четвърти в тласкането на гюле. Шампион стана Галин Костадинов СКЛА „Добрич“ с 16,30 метра пред Михаил Михалев с 16,08 м, Христо Банков СКЛА „Добрич“ с 15,96 м и Деян Гемижев с 15,75 метра.