65 четения

Хандбалистките биха в Сливница, Маги Христова най-резултатна

Хандбалистките на „Етър 64“ спечелиха гостуването в Сливница с 25:35 (12:14). Срещата от десетия кръг на женското хандбално първенство донесе шеста победа на възпитаничките на Йонка Генчева, която ги изкачи на второто място в класирането с 12 точки. С четири точки повече е шампионът „Бъки“, който в събота отнесе с 34:20 (19:9) ХК „Шумен 98“, останал трети с 11 точки. Етърки имат мач по-малко от съперничките си. На 8 февруари от 15 часа те ще приемат „Спартак” (Плевен).

В Сливница великотърновки доминираха през по-голямата част от срещата, като домакините имаха няколко силни минути след средата на първото полувреме, в които със серия от три безответни попадения дори успяха да поведат за кратко с 10:9 в 20-ата минута. Етърки се мобилизираха, върнаха си контрола над мача и спечелиха първата част с 12:14. Любопитното е, че вратарката на гостенките Десислава Николова вкара два гола в мача с прецизни прехвърлящи удари от собственото си поле.

Деси Николова се разписа веднъж преди почивката, като при атака на домакините топката стигна до нея и тя я изпрати във вратата им без забавяне. Интересното бе, че ситуацията се повтори и през втората част с второ попадение в актива на опитната вратарка. Освен всичко Николова спаси и четири дузпи на домакините.

Второто полувреме премина при превес на „виолетовите“, независимо че на два пъти хандбалистките от Сливница опитаха да се върнат в мача, намалявайки разликата до три гола. В крайна сметка финалната сирена дойде при десет попадения повече за възпитаничките на Йонка Генчева.

Най-резултатна за победителките беше Миглена Христова с 8 гола, а по пет пъти се разписаха завърналата се от Англия Соня Богданова и Данислава Петрова. Добро включване направи и Анна Захарова, на ниво бе целият отбор на „Етър 64“.

Виктория Кирилова вкара 8 попадения за Сливница, останал на дъното в класирането само с една точка.

„Етър 64”: Д. Николова 2, М. Христова 8, Ант. Симеонова 4, М. Йорданова 3, Кр. Караманлиева 2, Анг. Симеонова 1, Д. Петрова 5 (Кр. Цветанова, С. Богданова 5, А. Захарова 2, В. Иванова, Д. Стефанова).