21 гола паднаха в четвъртфиналните мачове от Зимния турнир по футбол, ясни съперниците на полуфиналите

Истински дъжд от голове се изсипа по време на четвъртфиналните мачове от Зимния турнир по футбол във Велико Търново. Очакванията за оспорвани двубои в ДКС „В. Левски“ се оправдаха само наполовина.

В понеделник вечерта тръгна с разгромното 8:0 за „Епъл“ срещу „Медиана“. Тимът от Джулюница, в който са събрани юноши от великотърновската и горнооряховската футболна школа, тръгна мощно и до 11-ата минута водеше с 4:0, с по две попадения на Георги Иванов и Даниел Димитров. Почивката дойде при 5:0, след като се разписа и Дончо Дончев. През втората част Даниел Димитров вкара още два гола и с актив от 11 вече е начело сред стрелците в турнира. За 8:0 точен беше Людмил Петров.

„Табако Трейд“ бе категоричен и записа 6:0 срещу „Панорама Елена“, но тук разликата се натрупа през втората част. Исмаил Мастънов откри резултата в 8-ата минута, в 17-ата от дузпа, отсъдена за игра с ръка, Борислав Иванов вдигна на 2:0. С още два гола през второто полувреме Исмаил Мастънов покачи на 4:0 и събра осем в личната си сметка. Николай Иванов и Александър Миланов фиксираха крайното 6:0 в 33-тата и 36-ата минута за тръмбешчани.

„Тера Трак“ пречупи „Стима“ с 1:0 в най-оспорвания двубой за вечерта. Петко Петков пропусна три отлични възможности да отбележи гол с глава за „Стима“, празната врата не улучи Георги Георгиев. Али Кязимов обаче бе точен за „Тера Трак“ в 34-тата минута и изпрати тима си на полуфинал.

„Лайтс“ и „Булевард“ изиграха 37 напрегнати минути, преди да решат спора помежду си. Бисер Пенчев даде аванс на великотърновци в 19-ата минута, в 25-ата Кристиян Костадинов върна тръмбешчани в играта с ефектно изпълнение от въздуха. Красимир Гавазов отново изведе „Лайтс“ напред след половин час игра – 2:1. Последва размяна на атаки, преди в 37-ата минута Тодор Чирпанов да покачи на 3:1. Попадението окончателно реши мача, а тези на Бисер Пенчев и Ивайло Петров в последните две минути на двубоя оформиха крайното 5:1.

Тази вечер са полуфиналните мачове. От 18:00 часа играят „Лайтс“ и „Тера Трак“, час по-късно започва двубоят „Табако Трейд“ – „Епъл“.