„Студентите“ с втора загуба в контролите, паднаха от „Спартак“

Втородивизионният „Спартак“ (Плевен) се наложи с 4:0 в Свищов над местния „Академик“ в приятелска футболна среща. Гостите доминираха през целия мач, но домакините също имаха своите шансове. За „Академик“ възможности се откриха пред Петров и Дангуров, но те не съумяха да се възползват от тях.

Ивайло Иванов откри резултата в средата на първото полувреме, разписвайки се с глава след центриране на съотборник. При този резултат съперниците се оттеглиха в почивка. В началото на втората част Ивайло Раденцов удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ивайло Иванов. Именно той направи аванса на „Спартак” класически в 65-ата минута, когато стреля, стража на „студентите“ изби, но при добавката бе безпомощен. Десетина минути преди края Андриан Димитров получи топката от дълбочина, чукна я между излезлия вратар и бранител, а миг по-късно реализира четвъртото попадение. Голмайсторът Димитър Димитров, Ивайло Иванов, Цветелин Иванов и Преслав Антонов пропуснаха да вкарат още.

Контролната среща бе втора за „студентите“, които паднаха в първата с 3:0 от „Локомотив“ (Г. Оряховица).