Безпроблемна победа за „виолетовите“, Данислава Петрова най-резултатна, с 12 гола

„Етър-64” – „Спартак” (Плевен) 38:32 (23:14)

Победа с шест гола разлика записаха хандбалистките на „Етър-64” над плевенския „Спартак” в среща от единайсетия кръг от първенството на женската „А“ група. С успеха великотърновки събраха 14 точки и са на второто място в класирането, на две точки след лидера „Бъки“, чийто мач с ХК „Свиленград“ бе отложен.

В следващия кръг на 22 февруари „виолетовите“ гостуват именно на „Бъки” в габровската зала „Орловец“.

В събота в топлата зала на Двореца на културата и спорта „В. Левски” срещата премина при пълен контрол на домакините, които, преди да са изтекли десет минути, водеха с 8:2.

В 20-ата минута резултатът бе 14:10, а почивката дойде при 23:14.

След нея старши треньорът Йонка Генчева даде шанс на всички момичета да поиграят, като в един момент разликата набъбна на 14 гола – 33:19.

В 40-ата минута украинката Олександра Замишляк получи директен червен картон за грубо нарушение. До края мачът се доиграваше, като в последните минути „Спартак” вкара четири безответни гола за крайното 38:32.

Най-резултатна за етърки бе Данислава Петрова с 12 попадения, а за гостенките с 10 гола се отчете Нели Каменополска.

Заради травма на националката Десислава Николова през целия мач на вратата на домакините пази Кристина Цветанова.

„Етър – 64”: Кристина Цветанова, Соня Богданова, Миглена Христова 6, Антония Симеонова 5, Ангелина Симеонова 1, Данислава Петрова 12, Кристияна Караманлиева 6 (Анна Захарова 1, Олександра Замишляк 1, Златина Коева 1, Даниела Стефанова 1, Мария Йорданова 2, Веселина Иванова 2, Полина Стоянова).