В атрактивен мач горнооряховските хандбалисти взеха първа победа

Първа пролетна победа записаха хандбалистите на „Локомотив”. Горнооряховчани надиграха „АСТИ – 91” (Хасково) в препълнената зала „Никола Петров”. Съперниците изиграха здрав мач, изпълнен с бързи атаки и здрави единоборства.

Началото е за домакините, които успяха да поведат с 3:1. Гостите възстановиха равенството 3:3 в 7-ата минута. Последваха силни моменти за горнооряховчани, които отново излязоха напред в резултата и се оттеглиха на почивката при 21:16 в своя полза.

Втората част започна с три безответни гола за тима от Хасково, но отговорът на локомотивци им донесе комфортна преднина от 24:16 в 40-ата минута.

До края съперниците играха атрактивно и финалната сирена дойде при 38:26 за „железничарите”.

Двата отбора бяха изпратени с бурни аплодисменти от публиката.

„Имахме нужда от тази победа. Благодаря на момчетата! Спазиха всички указания. След натрупаната преднина си позволих да включа и младежите, които другата седмица играят финали за Купата на България в Шумен. Благодаря на публиката за невероятната подкрепа”, заяви Йордан Димитров – старши треньор и председател на УС на „Локомотив”.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Йордан Михнев, Любослав Димитров, Тодор Калчев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Михаел Иванов, Николай Москов, Георги Кръстев.