Мартин Христов седми на 1500 метра при юношите до 16 години

Мартин Христов от „Локомотив 55“ (Г. Оряховица) записа най-предно класиране от лекоатлетите от региона в Националния шампионат за момичета и момчета под 16 години, проведен в София. В зала „Асикс Арена“ Христов завърши на пето място на 1500 метра. На 800 метра горнооряховският атлет е 14-и.

Съотборничката му Ралица Митева се класира седма при момичетата на 800 метра.

Денислав Димитров от великотърновския клуб „Атлетика 2012“ покри квалификациите на скок дължина (5,30 метра) и с резултат 5,65 метра на финала се класира осми. Съотборничката му Цветелина Чилева за пръв път участва в дисциплината 1500 метра, в която завърши десета. Рая Кедикова от същия клуб стартира в скока на дължина и на 60 метра гладко бягане.