Дино Мартинович и Иван Стоянов бележат за победа на „виолетовите“ в последния мач от подготовката

„Загорец“ – „Етър ВТ“ 0:2

С ПОБЕДА С 2:0 В НОВА ЗАГОРА НАД МЕСТНИЯ „ЗАГОРЕЦ“ ПРИКЛЮЧИХА КОНТРОЛНИТЕ СРЕЩИ ОТ ЗИМНАТА ПОДГОТОВКА ФУТБОЛИСТИТЕ НА „ЕТЪР ВТ“. Мачът бе генерална репетиция за гостуването на „Берое“ в Стара Загора в неделя. Това бе шестата проверка на „виолетовите“, които записаха три успеха, едно реми и две загуби. Срещу третия в Югоизточната „В“ група старши треньорът Петко Петков пусна в стартовия състав Христо Иванов на вратата, а пред него подреди Скерлев, Здравко Иванов, Дюлгеров, Станоев, Огнянов, Мартинович, Кацаров, Лагоа, Боджадж и Милчо Ангелов. В 10-ата минута „виолетовите“ поведоха в резултата. Милчо Ангелов центрира отдясно и непокритият Дино Мартинович засече топката в мрежата на домакините за 0:1. До почивката нови голове не паднаха, освен попадение отново на Мартинович, което бе отменено поради маркирана засада. След паузата в игра влязоха: Господинов, Цанков, Станев, Добрев, Т. Иванов, Дост, Пехливанов, Стоянов, Н. Колев, Цонев, Марков, Петков и Байдаков. Въпреки комбинативния футбол сериозни заплахи към двете врати нямаше. След корнер Димитър Байдаков нанесе удар, спасен от вратаря на домакините. В 80-ата минута новозагорци сбъркаха, етърци отнеха топката и се стигна до нарушение на защитник срещу Димитър Байдаков, за което бе отсъдена дузпа. Капитанът на великотърновци Иван Стоянов бе точен от единайсетия метър за 0:2.