164 четения

Симеон Събев и Здравко Баблаков с по два златни медала от „Битката на гладиаторите“

Три златни и пет сребърни медала спечели великотърновският клуб „Царевец“ от „Битката на гладиаторите“. Надпреварата по плуване бе организирана в София от КПС „Олимпия“ на басейна на Спортната палата. Участваха 293-ма състезатели от 23 клуба. Третото издание на Международния турнир откри календара в сините спортове у нас в София.

Тонислав Събев от „Царевец“ се класира на първо място на 50 метра бруст в „Битката на гладиаторите“. Представителят на великотърновския клуб финишира за 28:73 секунди.

Братът на Тонислав – Симеон Събев, направи силно плуване на 100 метра свободен стил, където остана втори след национала Йордан Янчев от „Вихрен“ (Сандански). Същото подреждане се получи и на 200 метра свободен стил.

На 50 метра свободен стил първи отново е Йордан Янчев, среброто взе Тонислав Събев, бронза – Здравко Баблаков от друг великотърновски клуб „Боляри 2009“, пети е Константин Стоянов от „Царевец“.

Двамата братя направиха здрава битка помежду си на 50 метра бътерфлай. Победител стана Симеон Събев с време 24:54 секунди, втори е Тонислав, финиширал за 25:30 сек. Четвърти в дисциплината завърши Здравко Баблаков от „Боляри 2009“, шести е Константин Стоянов от „Царевец“.

На 100 метра бътерфлай златният медал отново стана притежание на Симеон Събев.

На 50 метра гръб шампион в „Битката на гладиаторите“ стана Здравко Баблаков, шести завърши Константин Стоянов. Баблаков победи и на 100 метра съчетано плуване, където втори е Тонислав Събев.