90 четения

„Железничарите“ взеха регионалното баскетболно дерби, габровци удариха в оспорван мач „Перестройка“

Два мача от 14-ия кръг на Българската баскетболна лига – център, се изиграха в неделя в залата на Спортен комплекс „Ивайло“.

„Локомотив“ (Г. Оряховица) победи и Borisov Studios (Свищов) в регионалното дерби. „Железничарите“ се наложиха със 70:50, като решиха мача в третата четвъртина, която бе отчайваща за тима от крайдунавския град. Свищовлии взеха първата със 17:15 точки, загубиха втората с 9:15 и се сринаха в третата с 4:20. Четвъртата част приключи без победител 20:20.

Димитър Йотов реализира 20 точки за горнооряховчани, Светослав Байчев добави 14, а Венци Ников се отличи с 14 спечелени борби и осем асистенции.

За свищовлии най-резултатни бяха Александър Димитров с 13 точки и Николай Карапенев с 21 т. и 10 борби.

„Перестройка“ (В. Търново) падна от „Чардафон Орловец“ със 76:84 в оспорван двубой. Габровци взеха всяка от четирите части, но с разлика от една до три точки – 21:19, 18:16, 22:19 и 23:22. Кирил Кунев реализира 28 точки и взе 11 борби за великотърновци, Фуроа Брендакс добави 22 точки.

Другият тим от старата столица „Баш мечките“ записа служебна победа, след като „Предаторс“ не се яви за мача.