Хандбалистките паднаха в Габрово, остават втори в класирането

„Бъки“ – „Етър 64“ 32:21 (18:10)

Отборът на „Бъки“ си осигури първото място в редовния сезон на „А“ Републиканската хандбална група при дамите два кръга преди неговия край. Габровският тим вече е недостижим на върха, след като надигра в зала „Орловец“ състава на „Етър 64“ и увеличи на 5 точки преднината си пред „болярките“ във временното класиране.

Въпреки загубата „виолетовите“ остават на второто място в подреждането с актив от 14 точки, а трети с 12 точки вече е съставът на ХК „Свиленград“, който в този кръг надигра вицешампиона „Шумен 98“ като гост с 26:30 (10:15).

В зала „Орловец“ хандбалистките на „Бъки“ направиха добър мач и постигнаха категорична победа с 11 гола разлика. Началото на мача бе съвсем равностойно и не подсказваше за такъв развой. В средата на първата част резултатът бе 6:6. Домакините нанесоха своя удар в рамките на 10 минути в следващите минути. С добра игра в защита, добри изяви на Ивон Дюлгерова на вратата и откраднати топки домакините направиха серия от успешни контраатаки и нанизаха осем безответни попадения. В същото време етърки пропуснаха четири отлични възможности да прекъснат серията им. Така в 23-тата минута резултатът вече беше 14:6. Разликата се запази до почивката, дошла при 18:10. Шампионките продължиха да доминират и в началото на втората част. „Виолетовите“ не намираха решения срещу добрите дефанзивни действия на съперника си. Великотърновки допуснаха много грешки в атака, като габровки пресичаха подавания в собствената си половина и организираха контри, които завършваха с лесни попадения.

Така в 38-ата минута „Бъки“ вече имаше аванс от 25:12. Впоследствие великотърновки успяха да намалят пасива до 8 гола, но три поредни попадения в края на мача лидерките в шампионата фиксираха резултат 32:21.

Мари Томова бе най-резултатна в мача и наниза 11 гола за успеха на „Бъки“. За „Етър 64“ по 5 гола отбелязаха Александра Замишляк и Данислава Петрова.

На 29 февруари и 1 март е финалният турнир за Купа България, домакин на който ще бъде град Шумен.

„Етър – 64“: Десислава Николова, Миглена Христова 4, Антоанета Симеонова 3, Соня Богданова, Мария Йорданова 2, Кристияна Караманлиева 1, Данислава Петрова 5 (Александра Замишляк 5, Ангелина Симеонова 1, Анна Захарова).