„Локомотивът“ тръгна мощно, но после изпусна парата

ОФК „Локомотив“ – ФК „Кариана” (Ерден) 1:2

Втора поредна пролетна загуба претърпя горнооряховският „Локомотив” и показа, че в началото на полусезона е далеч от състоянието си през есента. Мачът с „Кариана” от монтанското село Ерден се игра на стадион „Локомотив” пред малко повече от 300 зрители.

Преди почивката „железничарите” бяха по-добрият тим и създадоха първото положение за гол в мача. Георги Янев получи топката и стреля от дъгата на наказателното поле, но над вратата. След четвърт час игра вратарят на гостите Станев направи грешка при изнасянето на топката, тя отиде в Айкут Рамадан и юношата на ЦСКА с прецизен удар откри резултата. В следващите минути Деян Христов и Димитър Юруков бяха близо до попадение, но не им достигна точност. Половин час след началния съдийски сигнал „Кариана” организира контраатака. Евгени Игнатов получи топката на левия фланг и центрира към Георги Търтов, който изравни с глава. В края на полувремето изстрел на Игнатов от пряк свободен удар мина над горната греда на вратата, пазена от Вълков. В началото на второто полувреме Бастунов от „Кариана” бе много близо да направи пълен обрат, но не успя. „Железничарите” отговориха с удар на Рамадан над вратата, бранена от тима, воден от бившия етърец Веско Великов. Малко по-късно пък Диян Вълков спаси шут на Георги Търтов, който търсеше второто си попадение в мача. Намери го в 70-ата минута, в която с перфектен удар по диагонала не остави никакви шансове на Вълков и вдигна на 1:2. Този резултат се запази до края, въпреки че домакините опитаха натиск и мачът завърши с победа за „Кариана” (Ерден). В класирането „железничарите” заемат 9-о място с 26 точки, колкото имаха и в края на миналата година.

ОФК „Локомотив“ (Г. Оряховица): Вълков, Райчев, Харизанов (69 Величков), Чанев, Кузманов, Пехливанов, Вачев (65 Стефанов), Рамадан, Янев (50 Неделчев), Юруков, Христов