Младите етърци надиграха третодивизионен тим

„Етър ВТ2“ – ОФК „Трявна“ 3:0

Категорична победа срещу третодивизионния ОФК „Трявна“ с 3:0 записа дублиращият отбор на „Етър ВТ2“. На новия терен с изкуствено покритие великотърновци имаха превес, като можеха да постигнат и по-резултатен успех. Кристиян Кънчев откри резултата, като засече с глава центрирана от ъглов удар топка за 1:0. До почивката Димитър Митов покачи на 2:0. Младият нападател се възползва от пресечена топка, напредна и стреля край вратаря на гостите за 2:0. През втората част старши треньорът на етърци Марин Стефанов направи доста промени в състава и срещата стана двуостра, като гостите също отправиха удари. Гол обаче падна в тяхната врата. Борислав Марков изведе Димитър Байдаков и той прехвърли вратаря на тревненци за 3:0. Пропуски за великотърновци направиха Байдаков и Антониян Харалампиев.

През тази седмица „виолетовите“ ще играят контролни срещи с лидерите в Северозападната трета лига – „Янтра 2019“ (Габрово) и ФК „Севлиево“.