80 четения

„Перестройки“ записа победа, „Баш мечките“ и „Локомотив“ – загуби в поредния кръг от баскетболната лига

Четири мача от 15-ия кръг на Българската баскетболна лига – Център, се изиграха в залата на Спортен комплекс „Ивайло“.

Великотърновският тим „Перестройка“ надигра Drezden Zoo с 82:60, като нито за миг не остави съмнение в превъзходството си. Драгомир Нейков отбеляза 27 точки, Кирил Кунев добави 21, а Станимир Георгиев – 17. Великотърновци дръпнаха още в първата четвъртина с 23:16, почивката дойде при 45:37, а през второто полувреме разликата в тяхна полза непрекъснато нарастваше, за да достигне накрая 22 точки.

„Локомотив“ (Г. Оряховица) загуби от Predators с 58:68.

„Баш мечките“ също паднаха, след като допуснаха „Чардафон Орловец“ да ги надиграе след паузата.

В последния мач от програмата „Бавни и яростни“ паднаха с 60:62 от „Чардафон кидс“.