Елитни групи U17 и U15: 17-годишните етърци удариха връстниците си от Стара Загора „Етър ВТ“ – „Берое“ 3:1 и 1:3

Победа и загуба записаха отборите на „Етър ВТ“ в националните футболни групи до 17 и 15 години. Мачовете с връстниците им от „Берое“ се играха в неделя на новия футболен терен, който носи името на Трифон Иванов.

В елитната U17 гостите от Стара Загора откриха резултата, чрез Кристиян Митев, но още до почивката домакините изравниха и обърнаха развитието на срещата. Александър Гугучков вкара за 1:1, а Димитър Колимечков изведе етърци напред.

След почивката точен за „виолетовите“ беше игралият силно в срещата Стелиян Добрев.

Етърци са девети в класирането с 24 точки, днес гостуват на четиринайсетия „Спартак“ (Варна).

В Елитната U15 мачът се разви по идентичен сценарии, но великотърновци дръпнаха в резултата, след което допуснаха обрат.

Цветомир Недков даде преднина на „виолетовите“ още в 5-ата минута. В 27-ата „Берое“ изравни след хубав удар на Васил Василев. Пак Василев бе точен в 65-ата минута за 1:2.

Третото попадение за старозагорци падна в последната минута. Негов автор стана Дамян Йорданов.

В класирането „Етър ВТ“ е на 12-о място със 17 точки, днес гостува на последния „Добруджа“ (Добрич), който няма спечелена точка до момента.