147 четения

Контролни срещи: Дублиращият тим на „Етър ВТ“ загуби гостуванията на първия и втория в Северозападната „В“ група

Загуби в контролните срещи с лидерите в класирането на Северозападната Трета лига претърпя дублиращият тим на „Етър ВТ“. Виолетовите футболни надежди паднаха за втори път през зимната пауза от отбора на ОФК „Янтра“ в Габрово.

В последната проверка преди старта на пролетния полусезон в Северозападната Трета лига габровският тим се наложи с 2:0 над „виолетовите“ на стадион „Христо Ботев“.

Домакините реализираха по един гол през двете полувремена. В дъжда през първата част играта беше равностойна, с малко интересни моменти, като в началните минути момчетата от Велико Търново дори имаха лек териториален превес. В 26-ата минута обаче вратарят на гостите допусна нелепа грешка, от която „Янтра“ се възползва и Пламен Кожухаров реализира за 1:0. Два удара на Пепи Казаков минаха опасно близо покрай вратата на „болярите“, а в 38-ата минута Владислав Мисяк не успя да завърши с гол най-добре организираната атака от домакините.

В 51-вата минута попадение на Искрен Писаров не бе зачетено заради засада, а в 57-ата Казаков уцели десния страничен стълб на вратата с удар от дистанция. В 61-вата минута стражът на „Етър ВТ“ показа класа и отрази мощен шут на Пламен Кожухаров, но в 75-ата беше безпомощен. Капитанът на „Янтра“ стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в крака на бранител, отби се в напречната греда и отиде в Мартин Ботев, който от близо покачи на 2:0.

Великотърновци гостуваха и на втория в класирането ФК „Севлиево“. Мачът се игра на лош терен, възпрепятствал комбинативните действия. Въпреки загубата с 1:0 етърци оставиха добри впечатления с изявите си, а попадението за домакините дойде от далечен удар, изненадал вратаря Иван Георгиев. Димитър Байдаков пък пропусна сам срещу стража на севлиевци.