366 четения

Силно представяне на „Браун тим“ на Държавното първенство по ски ориентиране, Стефания Димитрова с три шампионски титли при жените

Кошница с медали спечелиха от Държавното първенство по ски ориентиране състезателите на „Браун тим“. Шампионатът на страната се проведе в географския център на България – местността Узана над Габрово.

Стефания Беломъжева-Димитрова взе злато на дълга дистанция в елитната група при жените, съпругът й Николай Димитров е трети при мъжете на дълга дистанция. Иван Димитров от великотърновския клуб е шести на дистанцията от 10,4 километра.

При момчетата до 14 години Диян Савов финишира втори, Дарина Хараламбус е четвърта при момичетата в тази възраст.

Йордан Стоянов е първи при мъже 40, съотборничката му Христина Галева е пета при жените. Победител при мъже 55 е Димитър Димитров, при дамите златото взе Снежана Кадиева също от „Браун Тим“.

На спринт в женския елит титлата също стана притежание на Стефания Беломъжева-Димитрова. Димитър Н. Димитров победи при юношите до 14 години, Димитър Димитров при мъже 55. Николай Генов взе сребро при 18-годишните, Димитър Евгениев бронз при мъже 45. При момичетата до 14 години Дарина Хараламбус е втора, Дария Стаменова е четвърта, а при тези до 12 години Ивайла Веселинова е трета.

На средна дистанция Стефания Беломъжева-Димитрова затвърди превъзходството си и завоюва трета шампионска титла при дамите. Иван Димитров е четвърти, а Николай Димитров пети при мъжете в елита. Димитър Н. Димитров завърши втори при юношите до 14 години, Николай Генов е трети при 18-годишните, където Станислав Йорданов е четвърти. При мъже 50 златния медал обогати колекцията на Димитър Димитров, а при жени 55 победителка е Снежана Кадиева.

„Браун Тим“ е на второ отборно място за Купа „Елдоспорт“ със 166 точки, първи са домакините от клуб „Узана“.

В надпреварата на мъжките щафети Николай Димитров, Иван Димитров и Йордан Стоянов се окичиха със сребро, отстъпвайки само на триото на „Хемус“ (Троян), част от което е шампионът на ски ориентиране Станимир Беломъжев.

Щафетата на „Браун тим“ до 16 години в състав – Диян Савов, Никола Мамъков, Димитър Н. Димитров, грабна титлата, 12-годишните Ивайла Веселинова, Денислав Кьорчев и Стефан Тихов са трети.

Щафетата – Мартин Гугучков, Николай Генов и Станислав Йорданов, взе сребро до 18 години, Васил Мутафчиев, Красимир Колев и Димитър Димитров – бронз в щафетата до 50 г. Втори при щафетите до 14 години се подредиха Карина Ибрямова, Дарина Хараламбус и Дария Стаменова.