60 четения

Две победи за младите етърци, биха във Варна и Добрич

Две победи като гости записаха юношеските формации на „Етър ВТ“ в първенствата на Националните групи. В Елитната юношеска група до 17 години „виолетовите“ удариха „Спартак 1918“ (Варна) с 1:0. Великотърновци стигнаха до победата с гол в 85-ата минута, като точен за гостите бе Траян Димитров. Той бе изведен в коридор и не остави шансове на вратаря на домакините. В средата на втората част етърци останаха в намален състав след втори жълт картон на Дилян Игнатов. През първата част спартаклии на три пъти удариха греди.

В Елитната група до 15 години „виолетовите“ надиграха с 2:0 „Добруджа“ в Добрич. Срещата се забави с около половин час, тъй като етърци попаднаха в задръстване по пътя и закъсняха. Христиан Атанасов откри резултата в 15-ата минута, бележейки с глава след корнер. В 50-ата Атанас Атанасов удвои преднината на гостите, които имаха и още две-три чисти възможности за гол в мача.

Успехът дойде като подарък към техния треньор Стефан Ангелов, който навърши 40 години. Той е единственият представител на „виолетовата” футболна школа, спечелил медал от държавно първенство като футболист и треньор. През 1996 г. той става шампион с юношите младша възраст на „Етър”, а през 2017 г. воденият от него отбор на набор 2005 г. печели бронзови медали от държавното първенство.

Двата тима на „Етър ВТ“ трябваше да приемат в неделя връстниците си от „Лудогорец“ (Разград), но заради грипната епидемия мачовете бяха отложени.