88 четения

Горнооряховските „железничари“ изпуснаха шампионите от Варна

„Локомотив“ (Г. Оряховица) – „Локомотив“ (Варна) 29:31 (16:13)

Загуба с два гола разлика претърпяха хандбалистите на горнооряховския „Локомотив” от варненските си съименници. Мачът от XVII кръг на „А” РХГ – мъже, се игра в спортна зала „Никола Петров” пред празни трибуни заради мерките срещу разпространението на коронавируса. Феновете не успяха да се насладят на един бърз и динамичен двубой, изпълнен с множество обрати и мъжки единоборства. Още след първия съдийски сигнал съперниците се вкопчиха в здрава битка за всяка педя терен и за всеки гол. Равенството се задържа до средата на полувремето 7:7. До края домакините бяха по-настоятелни пред гола и се оттеглиха на почивката с предните 16:13.

През втората част гостите успяха да преодолеят разликата и изравниха 17:17 в 35-ата минута. Последваха нови равенства – 20:20 и 23:23, като двубоят вървеше гол за гол. Пет минути преди края резултатът бе 27:27. В оставащите минути късметът беше на страната на варненските железничари, които поведоха с 29:30. Дузпа и гол в края сложиха точка на двубоя при 29:31.

„Доволен съм, въпреки загубата. Това, което си говорихме в съблекалнята, се получи. Играхме без страх, на скорост, с агресия и бързина. Момчетата се раздадоха и оставиха сърцата си на терена. Искам да виждам всички наши отбори точно по този начин”, коментира старши треньорът Йордан Димитров.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Йордан Михнев, Любослав Димитров, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Николай Москов, Пресиян Стоянов, Георги Кръстев.