212 четения

Горнооряховските баскетболисти спечелиха дербито в дивизия „Център“

Отборът на „Локомотив“ (Г. Оряховица) спечели регионалното дерби на 18-ия кръг в първенството на Българската баскетболна лига – дивизия „Център“. Мачовете се играха в събота в залата на Спортен комплекс „Ивайло“. „Железничарите“ надделяха над „Перестройка“ в интересна среща, като нанесоха ударите си в третата четвъртина на двубоя. Първата бе за горнооряховчани – 21:18 точки. Втората бе за великотърновци, които я взеха с 15:14. В третата локомотивци се наложиха с 32:16 и на практика решиха крайния изход. Развоят накара Данаил Киров да влезе в игра за „Перестройка“ за първи път от две години насам и отборът спечели последните десет минути със 17:12, но финалната сирена дойде при 79:66 за локомотивци. За гостите Венци Ников и Димитър Йотов вкараха по 22 точки, 16 добави Даниел Терзиев. Иван Николаев бе най-резултатен за „Перестройка“ с 23 точки, с 14 борби и 15 т. се отличи капитанът на тима Драгомир Нейков.

В другите две срещи от програмата се получиха следните резултати: „Бавни и яростни“ – „Предаторс“ 95:70 (47:40), „Чардафон кидс“ – „Предаторс“ 81:78 (43:29).