97 четения

„Железничарите“ се развихриха пред празни трибуни

„Локомотив“ – „Хебър“ 6:1

След три поредни загуби горнооряховските футболисти записаха първи пролетен успех. „Железничарите” разгромиха с 6:1 шестия в класирането „Хебър” (Пазарджик) в последния мач от кръга на Втора лига. Двубоят се игра пред празни трибуни заради решението на БФС, а домакините бяха водени от треньора Лъчезар Русев в отсъствието на заболелия наставник Милчо Сирмов.

Още в 3-тата минута вратарят на гостите Александър Любенов отби топката, която попадна в Айкут Рамадан, и той откри резултата – 1:0. Малко след това нов удар на Димитър Юруков бе уловен от Любенов. В 17-ата минута пък Янислав Цачев навлезе отляво и стреля, вместо да подаде на свободен съиграч.

В 37-ата минута след центриране отдясно избитата топка попадна в Жак Пехливанов, който със силен удар от границата на наказателното поле я прати в мрежата на гостите за 2:0. В самия край на полувремето Юруков напредна и бе съборен в наказателното поле. Отсъдената дузпа бе реализирана от Айкут Рамадан за 3:0.

В 58-ата минута след центриране отдясно току-що влезлият Деян Христов с глава покачи на 4:0. Малко след това Андриан Краев върна почетен гол след пас на Стоичков. Нов удар на Деян Христов бе изваден от Любенов в корнер. Десет минути преди края след корнер капитанът на горнооряховчани Иво Харизанов с глава вдигна на 5:1, а в добавеното време Жак Пехливанов оформи крайното 6:1.

„Локомотив”: Деян Вълков, Цветомир Вачев, Иво Харизанов, Вълчан Чанев, Кристиян Райчев, Жак Пехливанов, Калоян Стефанов, Петър Чалъков (46 Георги Янков), Айкут Рамадан (84 Тихомир Трифонов), Димитър Юруков, Янислав Цачев.

Лъчезар Русев: „Победата е за Милчо Сирмов“

“Щастлив съм от резултата. Мисля, че момчетата играха по изключителен начин. Видяхме едно 16-годишно момче как игра 55 минути, бъдещето е пред него, както и пред целия отбор. Иначе перфектно изиграхме мача и смятам, че феновете ще ни простят лошия старт на пролетния дял от сезона.

Добрата игра става с всеотдайност, с емоции. Момчетата трябваше да се реваншират. Млад отбор сме, зимата напуснаха основни футболисти, взехме нови и беше нормално да мине време, докато се обиграят. Можехме да водим с 3:0 до 13-ата минута. Излязохме агресивни и знаехме, че това ще ни даде успех, и така и стана. За да си агресивен, трябва да си много дисциплиниран. Това се учим и ние на тренировки, затова успяхме. На моменти бяхме и плашещи, бих казал аз.

Това е нашият стил. Винаги излизаме за победа, опитваме се да градим през фланговете, през центъра. Дали ще е срещу „ЦСКА 1948”, или срещу някой друг, не подходиш ли достатъчно сериозно към срещата, си загубен. Информацията ми е, че не е много добро състоянието на Милчо Сирмов. Победата е за него и го поздравяваме с нея. Най-важното преди всичко е да сме здрави.”

Снимка: regnews.net