Жена, приета в болница, е десетият случай на коронавирус в област Велико Търново
Още един заразен с коронавирус е установен в област Велико Търново. Това съобщи тази сутрин генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, ръководител на Националния оперативен щаб за борба с COVID-19. Става дума за 73-годишна жена, която е приета за лечение в МОБАЛ “Д-р Стефан Черкезев”. Настанена е в отделението по реанимация и е поставена на апаратна вентилация. Установяват се контактните й лица.
“Борба” научи, че няколко дни преди състоянието на пациентката да се влоши, жената е била изписана от отделението по кардиология на търновската болница. Вкъщи се почувствала зле и потърсила медицинска помощ в неделя.
Общо 10 стават инфектираните в региона. От по-рано доказаните – четири души са изписани от болница, четири са под домашно лечение, а една заболяла се намира в МБАЛ “Св. Иван Рилски”. Хоспитализираната пациентка е в стабилно състояние.
596 са карантинираните в областта, информират от Регионалната здравна инспекция. Към днешна дата мярката пък е изтекла за 1615 души.
Диагностицираните с коронавирус у нас са вече 783, като новите случаи за последното денонощие са своеобразен негативен рекорд за страната – 48. От тях 218 се лекуват в болници, а 31 са настанени в интензивни отделения. Зарезените здравни работници са 39.
Починалите лица, при които е потвърден COVID-19, са 37, като средната възраст на жертвите на болестта е 64 години.
Излекуваните са 122.
Галина ГЕОРГИЕВА